O czym warto pamiętać, zanim przyprowadzisz swoją pociechę na pierwszą wizytę do stomatologa dziecię

Opieka stomatologiczna nad dzieckiem w naszej klinice prawie zawsze zaczyna się od rozmowy w cztery oczy z jednym z Rodziców - mówi doktor Agnieszka Zadrożna - Z perspektywy mojego 18-letniego doświadczenia mogę stwierdzić, że klucz do pięknych i zdrowych zębów naszych małych pacjentów stanowi wiedza i umiejętności Rodziców. Mogą ją zdobyć podczas wizyty edukacyjnej u doświadczonego stomatologa dziecięcego, w naszej klinice.

Co najbardziej zaskakuje Rodziców podczas wizyty edukacyjnej u stomatologa dziecięcego?

Czasami zdarza się, że podczas rozmowy ze mną dumny Tata np. 3-letniego chłopca chwali się, że maluch już zupełnie samodzielnie myje zęby. A tak naprawdę na całkowitą samodzielność w przypadku 3-latka jest zdecydowanie za wcześnie. - mówi doktor Agnieszka Zadrożna.

Dlatego podczas wizyty edukacyjnej w naszej klinice doktor Agnieszka Zadrożna pomaga Rodzicom rozwinąć dwie ważne umiejętności.

Po pierwsze Rodzice uczą się, jak prawidłowo od strony technicznej dbać o higienę jamy ustnej dziecka, bo ta jednak różni się od higieny jamy ustnej osoby dorosłej. Jednocześnie dowiadują się, w jaki sposób i jak długo aktywnie asystować dziecku w myciu zębów, aby pomóc mu rozwinąć i utrwalić prawidłowe nawyki, które będą procentować przez całe życie.

Po drugie Rodzice uczą się też, jak przygotować malucha do pierwszej wizyty u stomatologa tak, aby ta wizyta pozostawiła w jego pamięci przyjemne wspomnienia.

W jaki sposób troskliwi Rodzicie mogą przygotować dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa dziecięcego?

Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie ciekawości malucha. Co stoi na przeszkodzie, aby dziecko szło na pierwszą wizytę do stomatologa dziecięcego z równą ciekawością i entuzjazmem, jak np. na nowy plac zabaw, lub do kina na nowy film. – mówi doktor Agnieszka Zadrożna

Dlatego sukces pierwszej wizyty zależy od tego, w jaki sposób Mama lub Tata zaprezentuje maluchowi to, co go spotka podczas jego pierwszej wizyty u stomatologa dziecięcego.

Doktor Agnieszka Zadrożna w trakcie swojej 18-letniej praktyki wypracowała sprawdzone i potwierdzone metody komunikacyjne, którymi chętnie dzieli się z Rodzicami swoich małych pacjentów podczas wizyty edukacyjnej.